Politiken legitimerer igen begreb opfundet af islamiske supremacister.

Igen slynges ordet "islamofobi" rundt med de nonchalant løse, kulturradikale og verdenshistorisk analfabetiske håndled: http://politiken

Codex_Voltaire

18/11/2011

Igen slynges ordet "islamofobi" rundt med de nonchalant løse, kulturradikale og verdenshistorisk analfabetiske håndled:

http://politiken.dk/udland/ECE1454488/islamofobien-trives-i-europa/?cmpid=ni1063

Begrebet "islamofobi" blev opfundet af ingen ringere end Ayatollah Khomenei med henblik på fremmedgørelse og hadoppisking i forhold til al veloplyst modstand imod den teokratisk fascistiske samfundsorden han selv var arkitekten bag i Iran - som iøvrigt havde marxistisk opbakning fra overalt i verden, indtil de lokale marxister enten hang og dinglede fra lygtepælene eller skreg i fængslerne med søm banket i kroppene, imens islamisk fromme fangevogtere voldtog dem med genstande. Løsningen er selvfølgelig at hente fænomenet hertil, det er klart. Specielt hvis målet er at ødelægge vesten indefra, så er det lige til. Islams ødelæggelseskraft er simpelthen bare too good to miss for alle vest- og frihedshadende venstreradikale!

Omkring hver anden europæer vedkender sig altså at have det ubehageligt med en ideologi i hvis hovedværk de kan læse sig til deres egen dødsstraf udført af gudssanktionerede menneskehænder og den erklærede intention om etablering af islamisk-supemacistisk verdensdominans, først ved bedrag og siden ved et globalt holocaust imod alt "urent" der gudsstrodsigt måtte være tilbage. Sammenholdt med det faktum, at muslimer udpræget sætter koranens forlangender og umenneskelige sanktioneringer over sekulariseret lov og ret - også på udebane (for "moderate" østrigske tyrkere er det for hele 72%'s vedkommende!) er det ikke - for fornuftige folk - overraskende, at europæerne vægrer sig ved "kulturberigelsen". Hele verden tilhører jo Allah og hans besættelsestropper som ifølge højerestående islamisk lov, kan behandle næsten som shari'a sanktionerer, uanset hvad laverestående "uren" lov har at sige om den sag!

Og selvfølgelig er denne rationelle og veloplyste modstand imod hardcore-supremacistisk middelalderindvandring et udtryk for "væmmelse ved alt fremmed". "Islam" betyder nemlig "alt fremmed" på politisk korrekt nysprog.

"Danskerne er dog ikke mere fremmedfjendske end resten af europæerne."

Europæerne skal altså bare omfavne tilhængerne af en kendt civilisationsdestruerende hadideologi forklædt som religion der stempler europæerne selv som laverestående, krænkelsesmodne urene der kan voldtages, slagtes og bedrages efter regler personligt udstukket af profeten selv og til hvilke størstedelen af muslimerne ikke kan konstateres til at have et tilpas betryggende moderat og veloplyst forhold. 

Beate Küpper er socialpsykolog og en af forskerne bag den tyske tænketanks europæiske undersøgelse. Hun mener, at »omfanget af fordomme i Europa er stærkt bekymrende«.

Oversat: Europæisk modstand imod "kulturberigelse" med importerede, udpræget xenofobiske og apartheidtænkende islamiske supremacister er altså et problem. Sådan nogle skal man da omfavne?!?!

Traditionel racisme er på retur, mens den form for fremmedfjendtlighed, der bunder i opfattelsen af, at »de andres« kultur og religion er bagstræberisk, er på fremmarch, fortæller hun.

Oversat: Islam er altså igen synonymt med "alt fremmed" og samtlige slags "de andre" der findes på hele planeten. Folk der er lorne ved Islam og islamisering skelner altså ikke imellem den udpræget tilbgestående og fjendtligt indstillede islamiske del af indvandringen specifikt og al anden indvandring fra alle andre dele af verden der godt kan bruges til noget konstruktivt på hjemmebanen.

Det er blevet socialt uacceptabelt at være nedladende over for sorte, hvorimod der endnu ikke findes sociale normer, der forbyder os at sige højt, at vi opfatter islam som en undertrykkende religion, siger forskeren.

Det er selvfølgelig et problem. Jeg er sikker på, at alverdens Zeniaer nok skal finde en løsning! Jeg bider mærke i formuleringen "endu ikke"!

»Ingen gider fremstå som racist. Men når det gælder muslimer, bliver alle fordomme bare lukket ud, fordi der eksisterer et politisk klima, der gør den slags ytringer salonfæhig«, mener Beate Küpper.

Det er altså "racisme" at kritisere muslimer for religiøst influeret herrefolksadfærd og ditto tænkning. En religiøs gruppering er altså at betragte som en race. Lidt spøjst at særligt en tysker ikke har lært farerne ved netop at forveksle religiøse grupperinger med race. Den sidste tysker med magt som agt der gjorde dette, slog nemlig 6.000.000 jøder ihjel og uhyggeligt mange muslimer - også i Tyskland - kaster i bedste fald et overbærende ligegyldigt blik imod dette faktum grundet deres eget eklatante jødehad.

"Mange af de mennesker, der ser ned på folk med anden etnisk baggrund, opfatter dog sig ikke selv som højreorienterede, forklarer Beate Küpper."

Det er altså igen etnicitet man skyder folk i skoene som holdningsgrundlag, ikke den islamisk-supremacistiske herrefolkstænkning der er så almindeligt udbredt iblandt muslimer og hvis adærdsmæssige konsekvenser iblandt "urene" vi blandt andet ser i voldtægtsstatistikken i Oslo og behandlingen af jøderne i Malmø; paradoxalt nok efterkommerne af de jøder som danske fiskere tappert hjalp over sundet med risiko for tortur og/eller tab af eget liv ved direkte nedskydning.

Klassisk eksempel på, hvorledes man i den kulturmarxistiske elite konsekvent bevæger sig uden om at anerkende den eneste korrekte årsag til almindelige menneskers modstand imod islamiseringen af egne lande.

»Spørger man folk, hvordan de placerer sig selv politisk, svarer mere end 60 pct., at de tilhører midten. Færre end 10 pct. ser sig selv som tilhørende den yderste højre- eller venstrefløj. Men når man sammenligner europæernes selvopfattelse med valgresultaterne i de forskellige lande, hvor højrepopulister har fået op til 30 pct. af stemmerne, peger det på, at vi ikke oplever os selv som højreorienterede, fordi fremmedfjendskhed er blevet socialt accepteret«.

Næh, det er det ikke. Det er fordi at folk - med rette - netop betragter islam som hamrende fremmedfjendsk og totalitært og at de netop derfor ikke bryder sig om det, da mange muslimer også er derefter i menneskesynet!

"Ifølge Beate Küpper truer den europæiske fremmedfjendskhed vores demokratiske grundværdier som pluralitet og deltagelse."

Men problemet er ikke den apartheid-ivrige pletvise kalifatisering af Europa og den ekstreme sociale kontrol som især kvinder udsættes for, motiveret af islamisk ansporet xenofobi og supremacistisk herrefolkstænkning, nejnej. Det reelle problem er ifølge denne socialpsykolog Europæernes modstand imod islams angreb på netop vore demokratiske grundværdier, pluralismen og deltagelsen (som overlagt forsøges omgået ved pletvis kalifatisering og ekstrem social kontrol). Hvis man endelig anerkender udviklingen, så er det ikke-muslimerne der driver de muslimske xenofober til det, uagtet at det er os, der er "de urene" og dermed ikke fine nok til dem og ikke den anden vej rundt. Det, selvom det er særdeles velkendt overalt i verden, hvem det er som i meget høj grad er villig til at gå så langt som til at dræbe deres egne døtre med de bare næver, skulle disse formaste sig til at kigge lidt for længe på en lokal "uren"!

Spørgsmål: Hvis det ifølge venstrefløjen er mit had der skaber muslimernes xenofobi, hvorfor godtages det så ikke, at det er den vidt udbredte islamisk-supremacistiske tankegang der motiverer mit "xenofobiske" selvforsvar uden at jeg nødvendigvis "hader alt fremmed" af den grund? Noget hænger ikke sammmen, for princippet gælder tilsyneladende ikke lige over. Islamisk xenofobi kan undskyldes med mit påståede had imod alt fremmed, men min islamofobi kan ikke undskyldes med det vidt udbredte muslimske menneskesyn i hvilket jeg blot er et udslettelsesmodent "urent" undermenneske der dårligt nok kan påberåbe sig at tilhøre menneskearten?

Vi kan altså - igen - konstatere, at rationelle og veloplyste ansvarlige europæiske samfundsborgeres modstand imod "kulturberigelse" med tilvandredes eksotiske varianter af xenofobi, politisk supremacisme og herrefolkstænkning er det relle problem, ikke de tilvandrede udbredere af det nævnte! Formaster man sig til modstand imod islamisering grundet den udprægede religiøst doktrinært betingede xenofobi overfor alt hvad profeten Muhammed pegede fingre af i sin egen tid og som vi kan konstatere stadig er helt almindeligt udbredt iblandt muslimer også idag, så er man pludselig selv en der "hader alt fremmed". Virkeligheden er slet ikke interessant for den kulturmarxistiske inkvisition, man er mere interesseret i at finde den næste lokation hvor den næste hekseafbrænding via en offentlig racist-stempling kan finde sted.

Logikken er; "Det man siger er man selv", så den kulturmarxistiske elite befinder sig altså argumentmæssigt på børnehavestadiet - stik imod egen narcissistisk megalomane selvforståelse.

"Han har jo ikke noget på!" - råbte drengen om kejseren.

Kilde: