Det skriger til himlen

11/9/2001 og den efterfølgende tid, blev der snakket meget om "den usynlige fjende iblandt os"

Ikke angivet Ikke angivet,

18/02/2015

11/9/2001 og den efterfølgende tid, blev der snakket meget om "den usynlige fjende iblandt os". Muhammed Atta og hans følge var relativt "normale", og var ikke i nogen myndigheders søgelys.

Nuvel der er da delvist en undskyldning...MEN (og her kommer europas totale inkompetence frem i lyset).


Både Paris' og Københavns terrorister var kendt, havde været i fængsel, og een af dem havde endda prøvet at myrde en tilfældig person i et S-Tog (hvorefter Zenia, Metz og deslige naturligvis havde krævet ham tidligt løsladt).

Jeg bliver nødt til igen igen igen at spørge europas politikere: HVAD LAVER DISSE INDIVIDER I VORES SAMFUND, HVORFOR BEFINDER DE SIG IKKE PÅ EN ØDE Ø, ELLER ER BLEVET HENRETTET???

FBI, CIA og lign. havde nok lidt blod på hænderne dengang (der havde dog været advarsler, men der var dog også vildt mange falske alarmer), men kære europæiske politikere (og ja jeg snakker også om jer hyklere der stod med fakler i mandags), I er så indsmurte i blod at I burde gå af alle og en!

Mike

Kilde: