De Radikale reform-flirtrer med V & K

Nu er de radikale klar med input til den økonomiske 2020 plan, og Lars Løkke er også godt tilfreds med udspillet fra de Radikale

_slettet_bruger_4320

11/04/2011

Nu er de radikale klar med input til den økonomiske 2020 plan, og Lars Løkke er også godt tilfreds med udspillet fra de Radikale. SSF er derimod ikke særlig begejstrede. Måske er det ved at gå op for dem at de Radikale rykker sig væk fra SSF.

Godt nok rykker de med ganske små skridt, men retningen er klar. Og det har den været hele vinteren og foråret. De radikale er på vej væk fra SSF, og søger derhen, hvor de kan få indflydelse uanset udfaldet af valget. Det ensidige valg af politisk side har ikke gavnet de radikale, så det er ganske naturligt at de søger væk fra ensidigheden.

http://nyhederne.tv2.dk/article.php/id-38879324:radikale-reformflirter-med-v-og-k.html?forside 

Kilde: